İzlenmesi Gereken Top 5 Çizgi Film

Teknik olarak konuşursak, “anime” sadece Japonya kökenli olan animasyon. anime kökleri Japon çizgi roman olan “manga” bulunmaktadır. İlginçtir, manga tapınak duvarlarında kökenli, ve sonra sonunda çizgi romanlarda derlenmiştir. İşte tarihin en popüler anime karikatürler bazıları şunlardır:

1. Astro Boy

Orijinal manga serisi Japonca 1963 yılında bir TV dizisi olarak yayınlandı daha sonra 1952 yılında yayınlanan edildi ve serinin adı kelimenin tam anlamıyla “Mighty Atom” dir. Hikaye Astro Boy, bir robot maceralarını dayanmaktadır. Daha sonra da dünya çapında tanındı ne kullanılan animasyon tarzı satirik olarak Astro Boy, çığır oldu “anime.” Orijinal manga serisine dayanan bir Amerikan 3D film, 2009 yılının Ekim ayında piyasaya sürüldü.

2. Doraemon

Doraemon orijinal Japon manga serisine dayanan bir anime serisidir. katlı Doraemon, bir robot kedi dayanır. Doraemon Nobita Nobi adında bir okul çocuğu yardım etmek, 22 yüzyıla zamanda geri yolculuk. manga serisi aslen 1969-1996 den yayınlandı. Bu arada, en son TV anime serisi aslen 1979-2006 koştu. İlginçtir, ilk Doraemon anime serisi, popüler olmak için başarısız Ancak, 1973 yılında koştu.

3. Dragon Ball Z

Her ikisi de “Dragon Ball” ve “Dragon Ball Z” Japonya’da, 1986-1996 yılları yayın edildi anime serisi vardı. Franchise ayrıca 17 filmi filmleri ve üç televizyon özel dahil. anime TV şovları “Dragon Ball”, orijinal Japon manga serisi dayanmaktadır. seri 1984-1996 den yayınlandı. Bu çizgi roman aslında Çin halk romanı “Batı, Yolculuk” ilham edildi. “Dragon Ball” olarak anılacaktır yedi büyülü nesneler için Son Goku aramasıyla ilgili “Dragon Balls.” yaptığı yolculuk sırasında, Son Goku arkadaşlar ve düşmanları karşılar, çoğunluğu da Ejderha Toplar arıyor.

4. Pokemon

Pokemon anime serisi Pokemon video oyunu serisi-kendisi şemsiye Pokemon serisinin bir parçası dayanmaktadır. Pokemon dizi aslında Japonya’da yayınlanan olmasına rağmen, bu yana Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya da dahil olmak üzere diğer piyasalarda piyasaya sürülmüştür. Ayrıca, orijinal serisi üç farklı seri oluşmasına neden oldu.

Adı “Pokemon” aslında “Cep Canavarlar,” bir Japon markası adı kısaltılmış adıdır. Pokemon ayrıca Pokemon serisinin ortaya çıktı yaklaşık 500 hayali yaratıklar ifade eder.
Pokemon evrenin temeli Satoshi Tajiri-Oniw bir çocukluk ilgi olduğunu. Tajiri-Oniw, serinin icra müdürü, bir çocuk olarak böceklerin toplanması zevk.

5. Hızlı Yarışçı

Bu adaptasyon adı orijinal anime gösterisi dayanmaktadır “Mach GoGoGo.” Mach GoGoGo 1968 Speed ​​Racer TV dizisinde bir seri 1967-1968 itibaren, Amerika Birleşik Devletleri’nde süren oldu. 52 bölüm toplam o zaman dilimi içinde üretildi. Mach GoGoGo manga bazı bölümleri 1990’larda serbest bırakıldı. Ardından 2008 yılında, Amerikan filmi “Speed ​​Racer” açıklaması yaptı